Dat Politics

Máte potíže s páteří? Pusťte si DAT Politics a vaše tělo se začne jako na povel škubat, trsat a vibrovat tak, že návštěva chiropraktika je proti tomu drbání na zádech.

A není to vůbec nepříjemné! Tahle trojice z Francie již za více než dekádu svého působení stihla vydat deset alb a nespočet EPček, komilací a remixů napěchovaných barevným světem v hrsti – synth pop, trashy disco, dirty electro a podobně.

Veleúspěšná alba Plugs Plus a Go plus Go byla doprovázená extenzivním koncertním turné při kterém objeli takřka všechny kontinenty. Neuvěřitelně bohaté portfolio zahrnující kompilace jako například Itunes Essential, platformu pro výměnu nahrávek a vizuálů Hypnic Jerk doplnilo v roce 2015 album No Void.

Hrají ze 100% MIDI-free laptopů, s prastarými klávesami, předělanými hračkami nebo třeba s obří kalkulačkou. A do toho míchají praskavé glitche, nadšené dětské hlásky a texty zvukomalebné a primitivní jako říkanka.

Do jejich žvatlání se zamilovalo a spolupracovalo s nimi mnoho umělců, například electroclashové dámy Chicks On Speed, freak folkařka Kevin Blechdom nebo jedna z hvězd Itch My Ha Ha Ha Felix Kubin. Zároveň na svém labelu Ski-pp vydávají podobně ujeté jedince a sami se komplet starají o vizuální stránku DATs. Obdivné hodnocení ale DAT Politics nesbírají pouze od dalších umělců, nadšené recenze jejich alb a živých vystoupení můžete najít v tak prestižních hudebních mediích jako Boomkat, Pitchfork, Dusted, nebo Wire.