Fred Madison

Původně čtyřčlenná kapela byla založena roku 2014 ve Valašském Meziříčí Miroslavem Šulákem. V kapele působili zkušení muzikanti z kapely Wotienke. Díky pořadu Startér Rádia Wave se kapela měla možnost ukázat a zahrála si na např. United Islands of Prague, kde zaznamenala velký uspěch. Další koncertování ve známých klubech (Roxy, MeetFactory, Rock café…) a na akcích typu Zlín design week, FreiPlatz – opavská klubová noc a dalších vedlo k natočení debutového alba “Feelings” v roce 2016. Zahráli si také jako předkapela Tata bojs v rámci jejich A/B tour.

V roce 2017 se frontman odstěhoval do Brna a kapela nějaký čas vystupovala v duu ve složení Miroslav Šulák (zpěv, kytara, klávesy, PC) a Martin Janírek (basa) jako electro-popové duo. Vrátila se tak k původní myšlence hrát více elektronickou a taneční muziku, jež znázorňuje hluboké niterní pocity, lásku i úzkost zároveň.

V červnu 2017 vyhrál Fred Madison soutěž “REC.stage” v rámci projektu Čistý festival – byl vybrán z tisícovky kapel a zahrál si tak na festivalech Rock for People, Sweetsen fest a Colours of Ostrava.

Na podzim 2017 se připojil bubeník Adam Koš (mj. No Distance Paradise), a od té doby má kapela ještě více taneční projev (v podstatě není klub, který by neroztancovala). Na sklonku roku si ji na pár koncertů jako předkapelu pozvali Lake Malawi, na jaře 2018 se předvedli na pár studentských majálesech (Valmez, Olomouc, Ústí n. L., České Budějovice) či znova předskakovali v narvaném sále valašskomeziříčského Kulturního zařízení Tatabojs.

9. 11. 2017 – nový singl Woman / live verze

1. 9.  2018 vyšlo pětipísňové EP “Women”, o kterém píše Milan Cais (Tatabojs):
“Fred Madison vnímám už docela dlouho jako takovou nadějnou jiskru chytrýho popu, která by mohla zažehnou něco většího. Baví mě jejich harmonický postupy, i když zní někdy docela klasicky, dokáží z nich pro písničku vytáhnout maximum. Nový EP je skvělý a moc bych jim přál, aby si jejich šikovnosti začali více všímat promotéři koncertů i festivalů.”