KOMARA

KOMARA je nový hudební projekt bubeníka Pata Mastelotta, tentokrát zaměřený na propojení rocku, ambientu, elktroniku a improvizaci. Svoji premiéru odohráli na krátkém turné na Slovensku a v Čechách  v listopadu 2014.

Pat Mastelotto je od roku 1994 členem King Crimson, podílel se na více než dvaceti jejich nahrávkách a mnoha videoklipech. Spoustu nahrávek King Crimsonovského spin-offu Projects také produkoval. Za svoji kariéru stihl hostovat v mnoha dalších projektech takových jmen jako je třeba Terrz BozzioTony LevinMecca nebo Instinct. Zároveň má bohatou sólovou kariéru, ať už jde o experimenty se skupinou TUKTU nebo duo TurnerMastelotto je zároveň velmi schopný producent, jeho studiové schopnosti a práci s Digital Audio Workstation vyhledává mnoho spoluhráčů, část svých projektů také úspěšně produkuje.

David Kollar je kytarista a skladatel s unikátní hudební vizí, která jako houba nasává neuvěřitelné množství vlivů, zároveň ale zůstává vysoce osobní a originální. Kollarova vysoká úroveň zvládnutí řemesla spolu s uměleckou kreativitou umožňuje vytváření hlubokých hudebních struktur. Také kvůli tomu bývá někdy označován za “mladého Andyho Warhola“. Kollar vydal 8 alb, složil hudbu k více než 18 filmům a spolupodílí se na projektu Artrance performance Andreou LadanyiDebris Company, Jozefem Vlkem a SpitFire Company.

Mezi jmény, se kterými Kollar spolupracoval jsou jména jako Eivind Aarset (Nils Petter MolvaerJan BangDavid SylvianBrian EnoDhafer Yousseff, atd), Gergo Borlai (Terry Bozzio, Scott HendersonScott KinseyGarry WillisNguyen LeeHiram Bullock, Hadrien Feraud…), Bjorn Charles Dreyer (Xplodin PlastixBoschamas…), Lenka Dusilová (LucieCechomorEternal SeekersBaromantika), India Czajkowska, Tadeusz SudnikGunnar Geisse, Vladislav Delay, atd…

Jedna z jeho posledních nahrávek THE SON (Hevhetia) se dostala mezi TOP nahrávky roku v mnoha zemích (USA, FR, CZ, SK).

Paolo Raineri 

Spolupracoval s hudebníky snad všech žánrů (Stefano BattagliaJunkfoodBerserk!Blessed Beat… Zvukovým zdrojem jeho hudby je výhradně trupmeta, kterou živě efektuje a deformuje elektronikou. V Raineriho hudbě můžeme slyšet vlivy skandinávské nu-jazzové scény, které jsou ovšem zasazeny do velmi orginálního a osobnío meditativního zvuku.