Shibuya Motors

Výbušný avant-core s live elektronikou, saxofónom a frenetickým vokálom s nadhľadom pretvára prvky free jazzu, elektroakustickej improvizovanej hudby, ale aj temného death metalu. Shibuya Motors založili v roku 2007 Slávo Krekovič a Miroslav Tóth, známi z iných experimentálnych zostáv (improvizujúci symfonický orchester Musica falsa et ficta, live plunderphonické trio Voice Over Noise, multimediálny projekt Frutti di Mare, elektroakustický projekt trio Feed the Tiger, noiseové duo Q30J666222, Kapela snů, Uran Uran).

Krátke, ale intenzívne živé vystúpenia Shibuya Motors sú zvukovými orgiami, ktoré nielen názvom, ale aj strhujúcou energiou pripomínajú kultové japonské undergroundové kapely (Ruins, Ground Zero, Zeni Geva…). Je to hudba pre poslucháčov šialeného, zrýchleného veku: poruchy pozornosti tu nie sú prekážkou, pretože každá hudobná udalosť beztak trvá príliš krátko. Navzájom sa prepletajúce frenetické línie saxofónu a bublajúcich elektronických zvukov vytvárajú prepletené textúry, démonické dróny, mikrofragmenty piesní a pokrútených rytmov. Koncertný výsledok je vždy iný, plný prekvapivých zlomov, no okrem temných momentov mu nechýba ani hudobný humor.

Na aktuálnom albume Shibuya Motors feat. ddkern sa k slovenskej dvojici pridal rakúsky bubeník Didi Kern, ktorého zväčša počuť na koncertoch a nahrávkach pozoruhodných projektov Fuckhead, Bulbul či Kern/Quehenberger.

Slávo Krekovič – elektronika

Miro Tóth – saxofóny, hlas