Tvrdý/Havelka

Práce na filmové hudbě ke snímku Listopad režiséra Gary Keith Griffina svedla dohromady dvě výrazné postavy současné hudební scény, zpěváka a kytaristu Václava Havelku (Please The Trees) a producenta Martina Tvrdého (dříve Bonus).

Ve filmové hudbě byly použity motivy z písní českého undergroundu, nové vlny a punku 80. let. Kromě soundtracku nakonec vzniklo album s názvem U nás v garáži se sérií nových úprav vybraných písní, i když přesnější by bylo říci, autorská deska na motivy písní skupin Garáž, Půlnoc, Dybbuk, Psí vojáci, Michael’s Uncle nebo Soubor tradičního popu. Výpovědi písni se díky osobitému zpracování a nové citlivosti, velmi odlišné od tehdejší rockové estetiky, dostávají do současného kontextu a jejich nadčasovost je tak daleko zjevnější i pro mladší generace.

Desku vydaly labely Polí5 a Indies Happy Trails. Nekonvenční výklad dnes již ikonických undergroundových písní vyvolal na české scéně vášnivé debaty, album se dočkalo vřelého přijetí kritiků na nominaci na cenu Vinyla.