Vees

Mladá indie/rock’n’rollová tří-členná kapela z Českých Budějovic. Kapela má složení kytara, basa, bicí a funguje od roku 2006. Jejich naprosté zapálení a skromný přístup ve spojení s velmi dobrým ovládnutím nástrojů, které není dnes zdaleka pravidlem, nese velké ovoce a tato kapela roste každým dnem. Hlavně se ale musí zažít přímo naživo. Live shows jsou velice energické a bubeník v této kapele není jen ten “pomocník vzadu”. Není to žádná kopírka, ani revival, je to tou současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá obdobu ani konkurenci. Naprosto nevykalkulovaná retro kapela.

Kapela ve svém popisu uvádí tyto klíčová slova: energie, kytara, basa, bicí, show. Vybrousit styl od původního á la 60’s rock’n’rollu do současné podoby moderního rocku a podmanit si nejedno pódium ve střední Evropě i srdce mnohých fanynek. VEES si razí zcela vlastní cestu moderní tzv. «kytarovky» s autentickým zvukem i hudebními postupy, které nenechají chladným nikoho, kdo v pubertě poslouchal na shuffle Led Zeppelin a Arctic Monkeys.

“Stejně tak tady funguje několik jmen, která by stála za objevení ve smyslu BBC Sound of… “V roce 2009 třeba Kazety, Charlie Straight, VVV (pozor na záměnu s WWW), Veena nebo Table” prozrazuje svuj tip Pavel Kučera, redaktor nedávno zaniklého hudebního časopisu Filter a dramaturg televizního pořadu Medůza
(článek Čekání na trefu, autor Pavel Turek, RESPEKT č. 4/2010.)

„Nevím, jestli o nich bude tolik slyšet v mainstreamových médiích, ale v klubech a na festivalech budou, myslím si, nepřeslechnutelní. Viděl jsem koncert a slyšel jsem desku a z obojího na mě zapůsobila sympatická energie a příjemná neprvoplánová hitovost jejich písniček. Nemá asi smysl rozebírat, jaké v jejich hudbě slyším vlivy, ty si každý najde podle svého a své. Důležité je, že i přes jejich množství slyším v jejich hudbě hlavně Vees. Je škoda, že takováhle hudba u nás není mainstream.”
Mardoša (Tata Bojs)